Ana sayfaSite Dizini | Bize Ulaşın  | BP Türkiye | Haberler
 

  Haberler  
 
CASTROL TÜRKİYE’NİN
“EKONOMİK VE EMNİYETLİ SÜRÜŞ SİMÜLATÖRÜ”NE
AVRUPA’DAN BÜYÜK ÖDÜL

Castrol Türkiye, sektörde ilk olma özelliği taşıyan “Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü” ile, Avrupa’da iletişim alanının en prestijli yarışmalardan biri olarak kabul edilen The European Excellence Awards’da (Avrupa Mükemmellik Ödülleri) kendi kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

 

Uzun ve detaylı değerlendirme sürecini başarıyla geçen ve başvurduğu kategoride 20 rakibini geride bırakarak finale kalan 5 projeden biri olan “Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü”, 9 Aralık günü Prag’da Zofin Sarayı’nda gerçekleşen görkemli törende finale kalan diğer rakiplerini de geride bırakarak ödülün sahibi oldu.

 

 

 

 

Hayata geçirilmiş en başarılı iletişim projelerini bir araya getiren The European Excellence Awards (Avrupa Mükemmellik Ödülleri), profesyonel jüri kurulu tarafından; yaratıcılık, yenilikçilik, maliyet etkinliği ve strateji başlıklarında değerlendirildi.

Bu yıl, 1450’den fazla projenin başvuruda bulunduğu yarışmada, 58 farklı kategoride 295 proje finalde yarıştı ve Castrol Türkiye tarafından projelendirilerek hayata geçirilen “Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü” Avrupa’nın en başarılı projeleri arasındaki yerini aldı.

 

DÜNYADA BENZERİ YOK! 

Türkiye’deki taşımacılığın yüzde 90’ının karayolları üzerinde ve ağır vasıtalarla gerçekleştirilmesinden yola çıkan Castrol Türkiye, bu vasıtaların neden olduğu kazaları azaltmak ve daha verimli yakıt tüketimi imkanı ile hem filolara ekonomik katkı sağlamak hem de karbon emisyonlarındaki düşüş ile çevreyi korumak amacıyla “Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü”nü hayata geçirdi.

2008 yılında hizmete sunulan ve sektörde ilk olma özelliğine sahip Simülatör, bugüne kadar 45.000 araç sürücüsü tarafından kullanıldı.

“Castrol Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü”, araç başına yüzde 10 yakıt tasarrufu sağlayarak, firmaların yakıt giderlerini milyon dolarlar mertebesinde azaltmaktadır. Bunun yanı sıra, şoförlerine simülatör eğitimi aldıran firmaların kazaya karışan araç sayısı yılda yüzde 90 oranında düşerken, yılda 100.000 km yol yapan bir araç için 726.000 litre daha az karbon emisyon salınımı yapmasını sağlamaktadır.


© BP Petrolleri A.Ş.  | Gizlilik | Yasal Uyarı